Majte spolu s nami hlavu v oblakoch

Letecký výcvik

Chcete sa stať pilotom?

Každý z nás niekedy sníval o lietaní v oblakoch, o pohybe v trojdimenzionálnom priestore, voľne ako vták. Aby sa takýto sen mohol naplniť, musíte sa stať pilotom či pilotkou. 

Nebudeme Vám klamať, je to náročné, v jednu chvíľu musíte inteligentne riadiť lietadlo, vnímať zvuk, okolie a zároveň úžasný pocit, že letíte.

Ak sa chcete stať pilotom či pilotkou, neváhajte a prečítajte si najčastejšie kladené otázky a pozrite sa na naše kurzy. Tešíme sa na Vás!

Typy leteckých kurzov

zvýraznené kurzy môžete absolvovať s našou leteckou školou

 • pilota ľahkých lietadiel na letúne – LAPL(A)
 • súkromného pilota letúnov – PPL(A)
 • pilota vetroňov – SPL
 • vliekanie vetroňa a transparentu – TOW
 • lety v noci- VFR noc
 • obchodného pilota letúnov – CPL(A)
 • dopravného pilota letúnov – ATPL(A)
 • dispečera letovej prevádzky – DLP
 • leteckého navigátora – LN
 • palubného inžiniera – PI
 • palubného sprievodcu
 • teoretická a praktická príprava operátora bezpilotných zariadení (drony, veľké modely, etc.)

Preškolujeme na iné typy lietadiel: PS-28 Cruiser, Eurofox 912, Eurofox Z43, Eurofox Z226, EurofoxZ526

Základné info pre Vás

FAQ

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať emailom na kovac@euroservis.sk alebo na telefónnom čísle +421 903 615 311

Musíte mať viac ako 16 rokov a absolvovať lekársku prehliadku triedy LAPL.  A samozrejme, musíte byť disciplinovaný, mať zmysel pre humor a silný žalúdok.

Napíšte nám alebo zavolajte a vyskúšajte našu možnosť Pilotom na 30 minút. Sami zistíte, ako sa pri tom cítite. Zároveň uvidíte našu školu, stretnete našich inštruktorov a dozviete sa ďalšie informácie o našich výcvikoch.

Letový park je pre nás alfa-omega. Dbáme na to, aby ste lietali na kvalitných, moderných a nových strojoch, ktoré spĺňajú požiadavky EASA a v ktorých sa budete cítiť príjemne. Viac o našej flotile zistíte tu.

V úvode výcviku musíte absolvovať teoretickú časť, ktorú pre nás zabezpečujú firmy Jetage a Proaviate. Následne Vás čaká praktický výcvik = lietanie. 

Naše základňové letisko sa nachádza kúsok od obce Boleráz (letisko Boleráz), ktorá je vzdialená cca 15 minút od Trnavy a 50 minút od Bratislavy. 

Zo začiatku prebieha letecký výcvik len okolo letiska, následne však letieť na športové letiská v Nitre, Poprade, Trenčíne a iných mestách, či na riadené letiská v Bratislave, Žiline, Brne či Piešťanoch.

Síce stratíte nejaký ten čas, ale rozhodne nestratíte peniaze. Naše kurzy sú lacnejšie, neplatia sa u nás pristávacie poplatky či iné služby ako sú napríklad vstupky, kontroly a iné. Okrem iného tu máme veľa aktivít aj pre Vašich najbližších, takže ich pokojne môžete zobrať so sebou. Lietať budete na najväčšom športovom letisko na Slovensku.

1. krok

Súkromný pilot
PPL(A)

Vstupná brána do sveta lietania je práve licencia PPL(A). Je taktiež ideálnym základným stavebným kameňom pre Vašu ďalšiu dráhu pilota.

 

Praktická časť leteckého výcviku

45

hodín praktickej výučby

Teoretická časť leteckého výcviku

100

hodín teoretickej výučby

2. krok

Pilot ľahkých lietadiel LAPL(A)

Chcete rekreačne lietať, riadiť jednomotorové lietadlá, ktoré môžu prepraviť až 4 cestujúcich? Potom je LAPL (A) Vaša správna voľba! 

 

Praktická časť leteckého výcviku

30

hodín praktickej výučby

Teoretická časť leteckého výcviku

100

hodín teoretickej výučby

Máte záujem o letecký výcvik?